Menu

Współpraca z projektantem wnętrz jest opłacalna - dlaczego?

współpraca z architektem wnętrzRemont mieszkania czy jego wykończenie to czas, gdy trzeba przygotować duże środki finansowe i podjąć mnóstwo ważnych decyzji. Szczególnie ważny będzie spokój i odporność na nerwy, które będą się w trakcie takich działań pojawiać, powodowane przez mnożące się trudności. Między innymi dlatego warto podjąć współpracę ze specjalistą od wnętrz, który będzie w stanie rozwiązać wiele tych problemów. Niektórych może to zdziwić ale pomoc specjalisty od wnętrz będzie niosła za sobą oszczędności czasu i pieniędzy. Najważniejszy będzie oczywiście końcowy efekt i to na niego zwraca się największą uwagę, dlatego pomoc projektanta może być tym bardziej nieoceniona. Profesjonalista w każdym calu - projektant wnętrz Dobry projektant wnętrz to osoba, która będzie w stanie połączyć w sobie cechy organizatora, negocjatora, inżyniera i psychologa. Musi znać wszystkie najnowsze trendy, by przeprowadzić swoich klientów przez remont czy wykończenie mieszkania bez zbędnych problemów.

Musi mieć wiedzę teoretyczną oraz praktyczną połączoną z wyobraźnią, dzięki której będzie mógł zaproponować klientom ciekawe rozwiązania. Projektant ma poradzić sobie z zaplanowaniem remontu przez wskazanie możliwie najkorzystniejszych form i rozwiązań, a także kontrolować stan i sposób realizacji projektu. Dodatkowo musi świetnie znać rynek, by zaproponować doskonałe materiały budowlane i wykończeniowe, dzięki którym wnętrze będzie doskonale się sprawować przez długie lata.

Ważne, by potrafił selekcjonować materiały wartościowe od bubli. Jego zadaniem jest więc nie tylko przygotowanie estetyki pomieszczenia, lecz również zadbanie o trwałość takiej realizacji. W sklepach najczęściej nie można liczyć na tak solidne porady jak od osoby, która zostaje przez nas zatrudniona, by zająć się naszym wnętrzem. Jego zadaniem jest między innymi zapoznanie się z naszymi upodobaniami, by podejmowane działania do tych upodobań dopasować.

czy warto zatrudnić architekta wnętrzArchitekt ma również stałe informacje od producentów o nowościach, dlatego łatwiej mu wybrać ciekawe rozwiązania. Jego wiedza o nowoczesnych rozwiązaniach i formach, które można wykorzystać sprawia, że dzięki niemu uda się uniknąć błędów, z którymi samodzielnie nie bylibyśmy w stanie sobie poradzić. Jego usługi można wiec potraktować jako swego rodzaju inwestycję, która będzie nam zwracać się przez wszystkie dni, w których będziemy z takiego wnętrza korzystać. Projektant, który pozna nasze codzienne życie i potrzeby przygotowuje wnętrze, które będzie idealnie dopasowane. Niezależnie czy mamy małe mieszkanie czy duży dom architekt będzie w stanie zastosować rozwiązania, które sprawią, że powierzchnie w naszym domu staną się praktyczne i wygodne. Dzięki dobremu projektantowi wnętrz nie będziemy zmuszeni uczyć się na własnych błędach, których nie będzie dało się uniknąć, jeśli sami zaczniemy realizować wykończenie wnętrz. Przed realizacją projektu otrzymamy również wizualizację, na podstawie których będziemy mogli zobaczyć jaki ma być efekt końcowy i to pozwoli wprowadzić kluczowe zmiany, które będą dla nas ważne. Szczególnie, gdy nie mamy wyobraźni przestrzennej wizualizacje będą nam pomocne.

Spec-barwa.
Wykładowca na Wydziale Architektury Wnętrz.
Domorosły psycholog.
Wzrokowiec.