Menu

W jakich sytuacjach warto korzystać z projektanta wnętrz

usługi projektanta wnętrzJeśli kupujesz nowe mieszkanie, bądź chcesz zrobić remont w mieszkaniu, które już posiadasz powinieneś pomyśleć o usługach projektanta wnętrz. Nie jest to już usługa luksusowa a może przynieść wiele zalet. Wbrew pozorom taka naprawdę usługa tego typu niesie za sobą oszczędności finansowe i czasowe. Wybór architekta Zanim wybierzemy architekta musimy dobrze się zastanowić i poszukać osoby, która będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Powinniśmy wcześniej spotkać się z architektami i porozmawiać o ich wizjach i swoich oczekiwaniach. Jeszcze zanim kupimy mieszkanie warto skonsultować się ze specjalistą, gdyż to może pomóc w wyborze najbardziej odpowiedniego lokum. Architekt powie nam o niedoskonałościach i minusach poszczególnych mieszkań, które mogły nas zainteresować. Zanim kupimy mieszkanie i budynek będzie wykończony przez dewelopera można również liczyć na to, że bez dodatkowych kosztów usunie on ściankę działową czy dostawi tam kolejną, bądź zmieni położenie gniazdek elektrycznych.

Architekta wnętrz musimy traktować jako osobę, która ma nieść nam pomoc w przygotowaniu wnętrza doskonałego. Wizja, którą ma architekt nie koniecznie będzie porywać się z upodobaniami klienta, dlatego tutaj ważna jest negocjacja, by znaleźć możliwie najlepsze rozwiązanie. Architekt najczęściej przygotowuje kilka projektów, dzięki czemu klient może wybrać konkretne rozwiązania, które mu najbardziej odpowiadają. Jeśli korzystamy z usług architekta wnętrz powinniśmy przede wszystkim oczekiwać jego zaangażowania i tego, że będzie słuchał naszych uwag.

projektanci wnętrzMusi to być osoba, która jest na bieżąco z panującymi na rynku trendami, a także mieszka blisko nas, gdyż dzięki temu będziemy mogli pozostać z taką osobą w stałych kontaktach. Oszczędność pieniędzy Architekt wnętrz tak naprawdę przyniesie nam oszczędności. Mimo, ze korzystamy z jego usług i musimy je opłacić to niosą one za sobą wiele kwestii, które w ostatecznym rozrachunku przyniosą oszczędność. Architekt jest w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania i zbilansuje koszty. Poza tym taka osoba stale współpracuje ze sklepami oraz wykonawcami, dlatego często u takich osób ma zniżki, z których my jako klienci również będziemy mogli skorzystać. Poleci on możliwie najtańsze sklepy, sprawdzonych wykonawców a sam stale będzie nadzorował realizację projektu. W ostatnim czasie tego rodzaju nadzór inwestorski zyskuje sobie zwolenników, gdyż oszczędza się czas, nerwy i przychodzi na gotowe. Jeśli w pełni ufamy wybranemu przez siebie specjaliście można swobodnie na takie rozwiązanie się decydować. Przy wykończeniu mieszkania możemy stracić dużo sił, nerwów i czasu a pomoc specjalisty może okazać się nieoceniona w takiej sytuacji, dlatego rzeczywiście warto po nią sięgnąć.

Wykładowca na wydziale Architektury Wnętrz. Ekodesignerka.
Techniczna-samowystarczalna.